Крайова
Булава УПН

Міжгніздова Різдвяна свічечка ст. Івано-Франківськ

2017-01-17
Автор: КБ УПН (спільний логін)

15 січня 2017 р. Божого відбулася міжгніздова Різдвяна свічечка гнізд число 3 «Лісові бешкетники» та число 56 «Рута-м'ята».

Різдвяна свічечка – це традиційний пластовий захід, який веде свою історію від 1950 р. і був започаткований в діаспорі. Пластуни по цілому світі духовно об'єднувалися, запаливши символічну «свічечку» в той час, коли в Україні сходила перша зірка і починався Святвечір.  Традиція збереглася до сьогодні: пластуни сходяться разом і спільно запалюють «свічечку» – символ духовної злуки всіх пластунів з цілим українським народом.

Новаки та новачки станиці Івано-Фрнківськ спільно зібралися, щоб запалити різдвяну свічечку, колядками прославити новонародженого дитятка Ісуса. На святковому заході пластуни показували і свої гніздові вертепи.

До пластової домівки на коляду прибула особлива гостя – пані Люба, матір добровольця штурмового загону «Донбас» Олега Івахнюка, який свого часу був учасником революції Гідності, а з початком російської окупації записався у добровольці. Поранення отримав влітку 2014 р. на Луганщині, переніс кілька десятків операцій і зараз перебуває на лікуванні та реабілітації в Іспанії.

Пластуни передали на лікування Олегу Івахнюку заколядовані кошти – 2500 грн. з благодійного вертепу гнізда число 56 «Рута-м'ята» (1800 грн. ) та вертепу пташат (700 грн.).

Дякуємо всім, хто приймав у себе колядників.

Інформацію подала С. О. Віта Дідик