Крайова
Булава УПН

У Мукачеві відбулись новацькі Андріївські вечорниці

2016-12-12
Автор: КБ УПН (спільний логін)

«Ой Калита, Калита,
Із чого ж ти вилита?
Ой я з жита сповита,
Ой я сонцем налита
Для красного цвіту
По білому світу…»

Новацьке свято Миколая – акція цілком звична для грудня і проводиться майже у кожній станиці. А от чи бували ви на новацьких вечорницях? Ні? А от я була. :)

У суботу, 10-го грудня станиця Мукачево спільно з Самбором організувала незвичайні Андріївські вечорниці, на які також запросили ужгородських новаків. Чому незвичайні? Бо вони були не просто десь, а у старовинному мукачівському замку Паланок! Погодьтесь, локація непересічна. Відповідною була і програма – цікава, насичена, активна. Відомо, що на Андрія прийнято хлопцям бешкетувати, а дівчатам – ворожити. Новаки від традицій не відступали і замок гудів, як у старі добрі часи – хлопці бавились, робили збитки, намагались привернути увагу дівчат, як могли. Дівчата ж ворожили, і на парубків не зважали. На згадку про таку цікаву акцію, усі новаки змайстрували собі обереги, наповнені пахучими карпатськими травами та оздоблені саморобними підківками та символами. А ще новаки і новачки спільно частувались, співали і грали різних ігор. Навіть вареників спробували, як на справжніх вечорницях. А комусь попався вареник з перцем – на удачу. :)

Кульмінацією заходу став старовинний звичай – кусати калиту. А вона була ох яка смачна…. Незважаючи на те, що новаки були досить малі, вони цілком по дорослому впорались із цим завданням. Радості тих, хто відкусив таки найбільший шматок, не було меж.

Завершились вечорниці гарячою новацькою іскрою. Древні стіни замку будуть ще довго пам'ятати дзвінкий новацький сміх та чар, яким був наповнений той вечір. А пахощі карпатських трав з оберегів будуть довго нагадувати новакам про захопливі вечорниці.

«Сонце заходить - Калита сходить,
Калито наша, ось тобі каша.
А нам дай здоров’я і сили, 
Щоб ми ще довго по світу ходили!»


Інформацію подала С. О. Оля Фегецин