Крайова
Булава УПН

Вишкіл новацьких виховників в Івано-Франківську

2016-10-25
Автор: КБ УПН (спільний логін)

З 20 по 23 жовтня 2016 року Божого в домівці Пласту станиці Івано-Франківськ відбувся вишкіл новацьких виховників 279 РОВ (впор. 215) під назвою «Нереально реальні маги».

Географія вишколу: Івано-Франківська округа, станиці Івано-Франківськ та Львів. Що ж, на вишкіл прибули всі ті - хто бажає стати новацькими виховниками, або ж познайомитися із працею "виховник новацтва". Насичений видався перший день: учасники знайомилися між собою, записували свої очікування від вишколу, дізналися про "чар новакування", вікові особливості дітей, впоряд в УПН, гралися, майстрували тощо. А на вечірньому вогнику всі учасники потрапили, уявіть собі, до дивовижного Хогвартсу, стали веселими, добрими чаклунами і чарівниками (звісно, що є різниця у цій градації!), чарівниками-початківцями та, як же без борців із дементорами. 21 жовтня учасники вишколу - учні Хогвартсу мали неймовірно насичений день. Вони знайомилися із працею з новацтвом на сходинах - елементами сходин: "розповідь", "гра", "пісня", "майстерка", новацькими програмами (пробами та вмілостями), історичним ігровим комплексом, книговеденням та звітуванням. Звісно, не обійшлося без практичної прогульки, веселих ігор та яскравих майстерок.

Реальні учасники витримали також третій день нереально, здавалося б, але реально велику кількість інформації, що знадобиться їм в роботі з новацтвом: релігійне виховання в УПН, книговедення і звітування, фінанси і позиціонування Пласту, змаг і теренова гра, табір УПН, точкування, вогник, безпека занять з новацтвом, новацька дисципліна, новацька домівка тощо. Вечері учасники-маги чаклували над творенням програми своїх ройових вогників, а провід досвідчених вже чаклунів повчав їх, вказував на помилки цих ще юних чарівників "чару новакування".

І ще трішки інформації, і ще трішки гутірок...279 РОВ (впор. 215) "Нереально реальні маги" 23 жовтня добігав сьогодні до свого завершення. Все було казково, все було магічно! Школа Хогвартсу завершила ще один навчальний курс для випуску виховників-чарівників братчиків та сестричок, які в подальшому творитимуть "чар новакування" для жителів країни-чудес на ймення "Україна".

Комендант вишколу – Сірий Орел Андрій Болехівський, бунчужний – пл.уч. Петро Джогола. Гутірки вели пл. сен. Ігор Дрогобицький, пл. сен. Роман Андрусяк, отець Роман Терлецький, Сірі Орлиці Віта Дідик, Анничка Королишин, Галина Шовкопляс, Оля Сухоребська, Оксана Румак, Оксана Яцківська та Оленка Пиндзин.

Інформацію подала С. О. Віта Дідик