Крайова
Булава УПН

Пташачо-новацький табір "Чарівна торба" ст. Івано-Франківськ

2016-07-20
Автор: КБ УПН (спільний логін)

Пташачо-новацький табір "Чарівна торба" відбувся з 20 по 28 червня 2016 р. Божого у м. Яремче Івано-Франківської обл. Організовували табір пластунки підготовчого куреня УСП та 30-го УПС «БлиСкавки»,  пташачі та новацькі виховники станиці Івано-Франківськ. Таборування проходило на території монастиря отців Студитів. Учасниками табору було 20 пташат, 22 новаків та новачок та 3 комашки (діти до 1,5 віку). Дідо Всевідо відкрив учасникам табору історію та таємницю сховку Чарівної торби. В торбі виявилися таборові книга та закон, і диск з казками. В дивовижній гірській казково-таборовій країні були сформовані 7 сімей - крил та роїв. Щодня таборовики ставали жителями чарівної казки, допомагали головним героям казок. В казці "Білосніжка і семеро гномів" жителі допомогли квасити Білосніжці огірки для гномів, шили чарівну торбу, йшли в далеку мандрівку, мали змаг по професіях, а також дізналися, що волонтер - це добровільний помічник. Жителі таборової країни допомагали у казці "Попелюшка" господарювати цій дівчині, особливо до вподоби став процес запікання картоплі. Мандрівка на лісову галявину виснажила як і братчиків та сестричок, а також діток. Проте поверталися пташата та новацтво домів на своїх справжнісіньких конях. Кульмінацією дня був бал, до якого готувалися всі. На святі були справжні гості Попелюшка з своїм Принцом, кавалери забирали своїх дам, під'їжджаючи на конях до кімнат красунь. Дійство відбувалося в
шикарному палаці. Це було свято суконь, квітів та метеликів.
Наступний таборовий день був присвячений пошуку кресала для Солдата з казочки "Кресало". Жителі таборової країни мандрували до водоспаду, робили декупаж горщечків, змагалися на козацьких забавах, а ввечері були глядачами на надзвичайно творчій батьківській виставі "Буряковий воїн". Звісно, було неперевершено.
П'ятий таборовий день був днем "Золотої Гуски". Він також виявився дуже мокрим, адже дітлахи з братчиками та сестричками влаштували водні бої та обливали одне одного. А ще таборовики ходили на Прут купатися, пускали повітряних зміїв, садили кактуси, переглядали одноіменний фільм в їдальні-кінотеатрі, мали пісенний виступ пісеньки "Золота гуска" у стилях кантрі, рок, опера, колискова та коломийка.
Білі камінці, які залишав Хлопчик Мізинчик наступного дня за собою допомагали
мандрувати до скель Довбуша новацтву та пташатам. А мандрівка виявилася довгенькою та нелегкою. Проте тіні соснових дерев були справжнім рятівниками і допомагали мандрівникам рятуватися від літньої спеки. Цього дня мали гарне завершення дня - театр тіней. Готували жителі таборової країни вистави "Хлопчик Мізинчик і Котигорошко", "Хлопчик Мізинчик і Колобок", "... Кривенька Качечка", "...Солом'яний Бичок", "...Івасик Телесик".
На сьомий день табору відвідали недільну службу Божу в церкві. Інколи здавалося, що присутні в мечеті. Це був також день фарбування квіткових пряників - квітів маленької Іди, спортового змагу, піжамної вечірки, а також особливого знайомства. Випадковою зустріччю у м. Яремче стало знайомство з пластунами із Америки та Канади. Звісно, нові друзі стали гостями на піжамній вечірці.
Останній день табору присвячений казочці "Дикі лебеді". Учасники таборової країни мандрували до справжнісіньких лебедів, фазанів, сов, павичів, а також оленів та кабанів у вольєрне господарство. Дітки цього дня майстрували лебедів, мали підсумковий змаг по ройовій та ланковій вмілостях і, звісно, вогник-закриття.
От і казочці кінець, а хто слухав - молодець! Програма табору була неймовірно багата на події, як і сам табір ;). Дякуємо всім-всім, хто долучився і, звісно, батькам пташат. Подяка керманичу виховної програми С. О. Олі Сухоребській, бунчужному братчику Сашку Озарку, писарю сестричці Олесі Малюванчук, впорядникам роів - С. О. Віті Дідик, С. О. Жанні Хомончак, братчику Ромчику Стасюку, підсестричким Насті Бойко, Соломії Горічок, впорядницям пташиних крил - С. О. Галі Шовкопляс, С. О. Наді Горічок, сестричкам Оксані Смірновій, інструктурам Уляні Басараб та Діані Осташ, інденданту пластовому приятелю Юрку Сухоребському, лікарю Галі Павловій.

Інформацію подала С. О. Віта Дідик