Крайова
Булава УПН

Окружний історичний табір УПН Івано-Франківської округи «Козацька слава»

2016-07-06
Автор: КБ УПН (спільний логін)

Сяяли на сонці шаблі запорожців,

Як вони на конях гнали ворогів.

Козацькому роду нема переводу,

Лине його слава з далечі віків.

Славна та звитяжні подвиги козаків зібрали в коло новаків та новачок Івано-Франківської округи з 16-26 червня на туристичній базі «Прут» ОДЦТКУМ у м. Яремче відбувся новацький табір «Козацька слава».

Свою мандрівку по спіралі часу ми розпочали із знайомства з славним козаком Байдою Вишневецьким, він і повідав нам як і чому була створена Січ. Далі  ми боролися з турками, татарами,та іншими загарбниками які нападали на українську землю. Славні гетьмани вели нас у бій. Майоріли зроблені власноруч хоругви, дзвеніли щаблі, вороні коні несли малих джурів, так що аж вітер шумів у вухах.

Кожного дня новаки та новачки дружньо збиралися на велику козацьку раду, де відкривали для себе дивовижний і звитяжний світ козаччини та дізнавалися про славних українських гетьманів. Також ми навчилися бойового гопака!

Багато мандрівок згадуємо за час таборування: до берегів річки Прут,  водоспаду «Дівочі сльози», вольєрного господарства,що на «Ведмежій горі», водоспаду « Пробій», «Скель Добуша»!

А ще можемо похвалитись здобутими вмілостями: «Верховинець», «Соловейко», «Плетіння килимів», «Кравчик», «Козак-характерник», «Бистрозмисл», «Цілитель» та «Народний танцюрист».

І повертаємося додому не з порожніми руками: новаки – із виготовленими козацькими шапками, конями, шаблями та пістолями;  новачки – із виготовленими віночками, чепцями та сережками. Крім того, кожен змайстрував для себе ангелика, який оберігатиме їх від усього злого.

Дякую усім братчикам та сестричкам, а також проводу за терпіння та працю, дякую за казку, в яку повірили і яка здійснилася! А найбільша вдячність батькам, які довірили нам своїх дітей, ці малі  «джмелики» новаки та новачки  надихнули нас на творення цієї казки!

За цей час ми встигли подорослішати, стати трохи кращими та слухнянішими!

Ще довгий час  житимемо зі спогадами про таку дивовижну мандрівку!

З сердечним привітом від табору УПН Івано-Франківської округи «Козацька слава»!

Інформацію подала комендант табору С. О. Оксана Василик, Гр.