Крайова
Булава УПН

Свято Весни новацтва станиці Івано-Франківськ

2016-05-17
Автор: КБ УПН (спільний логін)

Свято весни – щорічний традиційний табір усіх пластунів певного осередку (міста чи регіону) на честь опікуна Пласту святого Юрія Переможця. Проводиться як правило в травні, оскільки саме на 6 травня припадає церковне свято Юрія. Назва заходу підкреслює, що в такий спосіб пластуни зустрічають прихід весни та готуються до літнього таборування. Зазвичай Свято весни має також власну тематику.

Тематикою цьогорічного Свята Весни станиці Івано-Франківськ стало відзначення 160-річчя з дня народження великого українського письменника Івана Франка. 15 травня 2016 р. Божого для новацтва та пташат станиці відбувся захід під назвою «Каменяр ФЕСТ».

Свято Весни відбувалося на мальовничому Тлумацькому озері. Щоб свято гарно вдалося новацтво та пташата перед тим помолилися у Монастирі Успення Матері Божої Чину Святого Василія Великого в селі Погоня.

Захід розпочався з відкриття та церемоніалів в'язання хусток. Отож, маємо в новацьких рядах понад 15 пластунів новаків прихильників та пластунок новачок прихильниць.

Наступним етапом святкування була теренова гра для новацтва «Фарбований Лис». Діти поділені по командах «Вовки», «Ведмеді», «Олені», «Кабани», «Лиси» втікали від стрільців-мисливців братчиків та сестричок. Допомагав новацтву визволитися справжнісінький Лис Микита, себто Фарбований Лис. Лис був дуже добрий для своїх лісових друзів та допомагав їм визволятися, бо лісові мешканці повинні були знайти для нього корону. Та звісно, не все так просто у нашому лісовому житті: перед цим потрібно було знайти частини карти, скласти її докупи, «прочитати» карту, бо там зображалося місце сховку корони для короля звірів – Фарбованого Лиса. Звісно, всі пречудово справилися із завданням.

Оскільки новаки та новачки допомогли Лису знайти його корону, він для них підготував різноманітні активітети. Новаки та новачки були об’єднані у три команди і ротаційно відвідували активітети: декупаж на камені у с. Каті Смірнової, великодні гаївки у с. Аннички Королишин та Галі Шовкопляс, «павутинку» та інші забави у бр. Володі Королишина.

На емоційне завершення новаки та новачки мали смачне барбекю та відзначки Свята Весни «Каменяр ФЕСТ» на закритті. Участь в заході взяло біля 70 новацтва.

Інформацію надала сес. Віта Дідик