Крайова
Булава УПН

В рамках святкування 775-річчя міста, новаки Самбора розкривали містичні таємниці.

2016-03-08
Автор: С. О. Марія Білінська

7 березня самбірські новачки брали участь у квесті «Таємниці міста», присвяченому святкуванню дню народження рідного Самбора.
Історія, яку намагалися дослідити та розгадати юні пластунки тягнеться крізь віки, і дуже тісно пов’язана з історією міста, його легендами та архітектурою. Крок за кроком новачки досліджували події, що відбулися у Самборі задовго до наших днів.Де маленькі дослідники тільки не побували?! І в будинку товариства «Просвіта», і у віллі Козакевичів (одного з найдавніших самбірських родів), і у самбірській гімназії. Досліджували історію у музеї «Бойківщина», побували навіть у найстарішій аптеці міста - «Під зіркою». Заключними будівлями стали органний зал (а колись монастир) та, звичайно ж, ратуша. У ратуші новачки спустилися у славнозвісні самбірські підземелля, вражень було море, адже всі побували там вперше! Кожна наша маленька експедиція закінчувалась цікавими знахідками: картами, записками, уривками зі старих щоденників, старовинними фото, які приводили нас до наступної загадки. Завдання було не з простих, адже були й записки іншими мовами. Проте це нас не зупинило, і у підземеллі ратуші нашу цікавість було винагороджено – ми віднайшли ключ до давньої таємниці. Пов’язана  вона з постаттю королеви Бони Арагонської, яка володіла самбірськими землями у 15 ст., та одного незнайомця, який був у ті часи в Самборі проїздом. Ходили чутки, що королева переховувала, за просьбою незнайомця, у підземеллях ратуші важливий скарб. І як ви гадаєте, чи ми щось знайшли? Звичайно що так! У одному закутку підземелля ми побачили старовинну шкатулку. Відкривши її знайшли давній медальйон, із загадковими позначками, а також клапоть середньовічної карти. Тепер новачки продовжують розслідування індивідуально, щоб все-таки з’ясувати,  що це за мапа та медальйон. А зусилля пластунів, звичайно ж, були оцінені – кожна новачка отримала подяку та відзначку на однострій! Під час квесту, ми не тільки розгадували таємниці, але й завдяки екскурсоводу  п. Марії дізналися багато нових фактів про рідне місто.
Також висловлюємо подяку заступнику міського голови п. Наталії  Зрем’як за допомогу в організації заходу та чудовий подарунок для пластунів –  спальники!
Кожне місто має свої унікальні історії й таємниці, ми спробували розкрити хоча б одну. Але думаю, що на цьому не зупинимось, адже це так цікаво!!!