Крайова
Булава УПН

Вишкіл провідників таборів УПН

2016-02-22
Автор: С. О. Оксана Шамрик

20 – 21 лютого Крайова Булава УПН провела вишкіл для комендантів новацьких таборів. На Раду Орлиної Спеціалізації (провідників таборів) приїхало 19 учасників із різних міст України: Львова, Києва, Бучача, Чернівців, Коломиї, Дрогобича, Тернополя, Івано-Франківська та Галича. 

Майбутні коменданти таборів УПН дізналися, які є види таборів, про систему таборового виховання в УПН та значення табору у новацькій виховній методі.  Послухали гутірки від компетентних осіб про планування своєї роботи та фандрейзинг для табору. Тема про співпрацю в проводі табору була представлена тімбілдінгом. Інструктор через ігри показала, як можна здружити команду, як дійти до спільної мети та налагодити роботу зі всіма членами групи. Однією з важливих тем вишколу була роль організаторів та проводу табору (комендант і керманич) та їхня юридична відповідальність за життя та здоров'я дітей на таборі. В часі вишколу чимало уваги звернули на обов'язки таборового лікаря та дотримання гігієни в таборі. Майбутнім комендантам розповіли про те, як створити легенду табору та створити дітям чар новакування. Наголосили на важливості підведення підсумків табору (відзначення/перестороги для проводу, feedback від батьків, учасників, проводу, аналіз). На вишколі панувала дружня та невимушена атмосфера, яка допомогла всім учасникам здобути новий досвід у роботі з новацтвом. Сподіваємося, що влітку буде багато цікавих та різних таборів УПН. Провід вдячний всім, хто долучився до організації та проведення вишколу.

У травні 2016 р. запрошуємо на два вишколи (у Львові та у Києві) для усіх, хто хоче бути на новацьких таборах виховниками чи інструкторами.